restauracja włoska La grande Mamma w Krakowie

Dobra włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Restauracje włoskie to w kraju najpopularniejszy rodzaj restauracji. Kochamy jedzenie włoskie bo jest smaczne, sycące oraz ceszy oko. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie dania jak pizza imakarony. Mocniej wrażliwi goście smakują mniej znane potrawy – risotto, gnocchi i desery włoskie.
Szukając dobrej włoskiej restauracji warto zwrócić uwagę na elementów: czy miejsce korzysta z włoskich składników, czy w karcie można znaleźć też nie tak znane potrawy, czy lista win, oferuje typowo włoskie wina. Włoskie potrawy to bogata wielość smaków oraz dania z wielu zakątków kraju. Prawdziwie włoska restauracja stworzy naturalnie włoski smak.

Kuchnia włoska jest łatwa, co nie zmienia tego, że jest mniej smaczna Z pewnością można uznać, że jest to wspaniała kuchnia europejska .

Dobre wina włoskie

Jakakolwiek szanująca się knajpka włoska, która ubiega się do bycia klasycznym punktem na kulinarnej mapie regionu, nie może ignorować trunków. Kolacja na włoską modę bez wyjątku powinien obejmować również wino. Kieliszek białego wina to we Włoszech typowa praktyka. Nowa restauracja na mapie Krakowa Klasyczne wina z Włoch to przede wszystkim toskańskie chianti, lombardyjskie oltrepo pavese i cagliari z Sardynii. Restauracja włoska – o ile naprawdę chce być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, musi mieć szeroką kartę win.

Regionalna kuchnia włoska

Mając ochotę zrozumieć indywidualność włoskiego gotowania bez wątpienia warto odwiedzić restaurację, która umie przyrządzić nie jedynie placek pizzowy i makarony.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *